Osteopatia

Informacje dotyczące Osteopatii
Umów Wizytę

Techniki manipulacji stawów HVLA  — skuteczność i bezpieczeństwo. 

Angora

Manipulacje stawów lub inaczej techniki manipulacyjne, to powszechnie znany od setek lat sposób leczenia. Wykorzystuje się je w osteopatii, chiropraktyce, terapii manualnej oraz innych pokrewnych dziedzinach medycznych. Ta forma terapii jest najbardziej rozpowszechniona w USA, Kanadzie, Australii, Europie Zachodniej,   jak również w całej Azji.

Najczęściej technika manipulacji jest rodzajem szybkiego ruchu biernego w stawie, który wpływając na błonę maziową i inne struktury, powoduje odpowiedni efekt terapeutyczny. Zwykle towarzyszy temu charakterystyczny dźwięk zwany „kawitacją”, często wzbudzający wśród pacjentów najwięcej emocji związanych z efektami zabiegu oraz ich bezpieczeństwem.

Uzyskanie efektu dźwiękowego
w stawie może nie być trudne, lecz kontrolowanie procesu leczenia za pomocą celowanych technik manipulacyjnych i jednoczesne zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta nawet w bardzo trudnych przepadkach, to nie lada sztuka. Techniki HVLA uznawane
są za jedne z najbardziej efektywnych, a jednocześnie najbardziej bezpiecznych, pod warunkiem odpowiedniego przeszkolenia i dużego doświadczenia terapeuty.

Manipulacje doskonale sprawdzają się w stanach ostrych, często przynoszą natychmiastową ulgę i przywracają całkowicie fizjologiczny zakres ruchomości w stawach. Lista wskazań do użycia HVLA jest bardzo długa – większość dolegliwości kręgosłupa, zablokowanie stawów, bóle
i zawroty głowy oraz wiele innych powiązanych z kręgosłupem symptomów. Czyli umiejętnie manipulując nasz kręgosłup można stymulować cały organizm.

Od wielu lat stosuję w terapii moich pacjentów bezpieczne techniki HVLA i zauważam pewną ciekawą zależność, dotyczącą regionu świata, z którego pochodzą. Kiedy zmanipuluję kręgosłup szyjny pacjenta z USA czy Kanady, to jego reakcja jest praktycznie zawsze taka sama – pełne rozluźnienie i wyraz ulgi oraz zadowolenia z otrzymania długo oczekiwanego zdrowego impulsu.

Natomiast reakcja u wielu polskich pacjentów często jest zupełnie inna. Obawa, napięcie
i porównanie do znanych powszechnie filmów akcji :). Dość szybko to się zmienia, ale jest jeszcze dużo do zrobienia …

Oczywiście codziennie zachęcam pacjentów do „posmakowania” manipulacji HVLA, ponieważ jest to cudowne, niezastąpione i niezwykle skuteczne narzędzie lecznicze.

CDN…