fbpx

Zwyrodnienia Stawów

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Zwyrodnienia stawów i zapalenie stawów

Istnieją dwa typy artretycznych problemów ze stawami – zwyrodnienie stawów i stany zapalne stawów.
Pierwszy z nich jest często związany z obrzękiem, bólem i sztywnością karku, pleców, palców, bioder i kolan.

Powszechnym błędem jest przekonanie, że choroba zwyrodnieniowa jest ściśle związana z wiekiem, gdy w rzeczywistości proces zwyrodnieniowy często zaczyna się już u pacjentów po 20 roku życia. Wczesne zmiany mogą być podtrzymywane przez złą postawę ciała, brak aktywności fizycznej i kumulowanie urazów ciała. Do tego dochodzą inne czynniki, takie jak: obciążenie genetyczne, waga, powtarzalne urazy stawów.

Leczenie Osteopatyczne choroby zwyrodnieniowej stawów

Osteopata jest w stanie odnaleźć zwyrodnienie stawów na podstawie rutynowego badania RTG, testów krwi, tomografu komputerowego lub rezonansu magnetycznego.
Leczenie Osteopatyczne zaczyna się od dokładnego wywiadu i badania, które może dać wskazówkę jaka może być pierwotna przyczyna wystąpienia choroby zwyrodnieniowej.
Jeśli wykluczy się obciążenie genetyczne i częste urazy to najczęściej powodem choroby zwyrodnieniowej jest brak zrównoważenia sił działających na stawy.
Praca Osteopaty skupia się wtedy na poprawie postawy ciała, zmianie krzywizna kręgosłupa ale też na poprawie odżywienia tkanek otaczających zwyrodniały staw, elastyczności i siły mięśni w tych okolicach oraz odpowiedniego drenażu płynów w stawach.