Najczęściej zadawane pytania
Dotyczące Zabiegów
Jakie są reakcje po zabiegu?
Większość pacjentów doświadcza głębokiego relaksu, odczucia ciepła, zmiany rytmu oddechu i rozluźnienia całego ciała. Wychodząc z gabinetu czują lekkość, swobodę i łatwość w oddychaniu. Często wracając do domu zasypiają bardzo mocnym snem co jest objawem zrelaksowania układu nerwowego.
Działania niepożądane mogą obejmować nieznaczne bóle mięśni lub ewentualne niewielkie nasilenie objawów istniejących przed rozpoczęciem leczenia, które ustępują po upływie 1-2 dni. Proces leczenia stworzył nowe warunki dla całego ciała, które często próbuje wrócić do poprzednich wzorców uszkodzenia.
Czasem zdarza się ogólna odpowiedź organizmu, która wyrazi się stanem podgorączkowym. Według wielu Osteopatów jest to reakcja bardzo wskazana gdyż uważa się, że taki stan najlepiej mobilizuje ciało do wyzdrowienia.
Jak wygląda pierwsza wizyta u Osteopaty?
Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam dokładny wywiad chorobowy. Aby odnaleźć źródło przyczyn dolegliwości i wybrać odpowiednią, skuteczną, jednocześnie bezpieczną drogę leczenia potrzebuję wiele informacji dotyczących samych objawów jak również życia codziennego pacjenta.
Następnie wykonuję rutynę badania osteopatycznego czyli oglądanie, palpacja, testy czynne, testy bierne oraz specjalne testy osteopatyczne i ortopedyczne.
Dopiero wtedy przeprowadzam odpowiednio dobrany zabieg leczniczy
Po wykonanym zabiegu ponownie wykonuje krótkie badanie aby sprawdzić efekt wykonanej terapii.
Ważną częścią spotkania jest końcowa rozmowa z pacjentem i podsumowanie tego co w danym dniu było wykonywane oraz zaplanowanie dalszego leczenia.
Czas wizyty to najczęściej 30-40 minut.
Jak przygotować się do zabiegu?
Zawsze proszę moich pacjentów, aby zabierali ze sobą ostatnie badania obrazowe i wszelkie inne dotyczące ich aktualnego stanu zdrowia.
Często pomocny jest własny ręcznik aby pacjent czuł się jak najbardziej komfortowo.
Czy należy zdejmować ubranie?
Podstawowa zasada Osteopatii to reguła: Ciało jest Jednością.
Jako Osteopata leczę całego człowiek a nie tylko jego dolegliwości. Dlatego bardzo ważne jest spojrzenie na całe ciało pacjenta podczas badania. Pacjent pozostaje w bieliźnie.
Obserwacja, palpacja, ruchy czynne, bierne oraz inne badania specjalne to rutyna, podczas której nie można pominąć połączeń dolegliwości pacjenta z innymi obszarami ciała wpływające na sposoby leczenia i jego bezpieczeństwo.
Jeśli pacjent nie czuje się komfortowo w samej bieliźnie, proszę żeby o tym poinformował a wtedy etap leczniczy można wykonać w warunkach bardziej komfortowych dla niego samego.
Czy zabieg jest bolesny?
Leczenie Osteopatyczne nie jest bolesne. Szczególnie wyćwiczony zmysł dotyku i sposób obchodzenia się z ciałem pacjenta daje odczucie bezpieczeństwa i komfortu.
W arsenale sposobów leczenia osteopatycznego stosuję również techniki mogące dawać pewien rodzaj dyskomfortu przez krótką chwilę ale zawsze informuję o takiej ewentualności.
Bardzo skuteczną grupą technik osteopatycznych są techniki manipulacji HVT, które nie są bolesne ale mogą być zaskakujące dla pacjentów z powodu charakterystycznych dźwięków „chrupania” w wybranych do leczenia stawach. Jeżeli pacjent ma obawy i nie chce takiego sposobu leczenia należy to uszanować i zastosować inne, może nie tak szybkie ale również skuteczne metody.
Jak szybko poczuję poprawę i ile potrzebuję zabiegów?
To zależy od wielu czynników. Od ogólnego stanu zdrowia, wieku, wagi problemu, czasu trwania dolegliwości i współpracy pacjenta z osteopatą.
Leczenie Osteopatyczne można podzielić na krótkoterminowe i długoterminowe. To pierwsze ma na celu uwolnienie pacjenta od bólu i powrót do swobodnego funkcjonowania, a dalsza część leczenia chroni przed nawrotem bólu i choroby.
Według moich statystyk większość pacjentów czuje dużą poprawę od razu lub w pierwszej dobie po zabiegu. Zależy to w dużej mierze od czasu trwania dolegliwości.
Świeże urazy udaje się najczęściej „naprawić” bardzo szybko w czasie 2-3 zabiegów, natomiast stare lub złożone nawarstwiające się uszkodzenia potrzebują trochę więcej czasu i spotkań.
W tym drugim przypadku organizm często dopasował się z biegiem czasu do innych warunków dla ciała a moim zadaniem jest dotarcie do sedna problemu odwracając po kolei powstałe wzorce.
Po uzyskaniu satysfakcjonującej pacjenta i mnie poprawy ustalamy plan długoterminowy i proponuję wizyty kontrolne w odstępie 2-3 miesięcznym aby zapobiec nawrotom dolegliwości.
Organizacyjne
Ile kosztuje zabieg u Ciebie?
Wizyta (konsultacja i zabieg) – 200 zł
Gdzie przyjmujesz? Jak się umówić?
Gabinet Osteopatii – Łódź
ul.Zgierska 69 Budynek ABC II piętro,
91-463 Łódź
Szczegółowe dane znajdziesz w zakładce KONTAKT
Czy mogę samodzielnie zarezerwować termin?
Tak!
Możesz samemu wybrać dogodny termin i zarezerwować wizytę.
Wystarczy kliknąć: Umów Wizytę Onlinę i wybrać spośród wolnych terminów wizyt.
Czy mogę spóźnić się na wizytę?
Zawsze proszę pacjentów aby nie spóźniali się na wizyty ponieważ skraca się wtedy czas, który rezerwuję na ich leczenie.
Czy muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego?
Nie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę.
Czy muszę mieć wykonane RTG lub inne badania?
Pacjenci często mają już badania obrazowe. Jednak brak badań nie jest żadną przeszkodą w umówieniu na wizytę.
Jeśli w czasie wizyty okaże się, że dodatkowe badania są potrzebne skieruję pacjenta w odpowiednie miejsce.
Czy leczysz dzieci?
Tak leczę dzieci. Dużą grupą moich pacjentów są dzieci w różnym wieku. Zawsze w gabinecie razem z dziećmi są ich rodzice.