fbpx

Częste Infekcje

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Częste infekcje i Osteopatia

Leczenie Osteopatyczne powtarzających się infekcji polegać będzie przede wszystkim na poprawie krążenia całego układu płynowego pacjenta i odprowadzenie wszelkich toksyn i produktów przemiany materii z dala od miejsca gdzie występuje stan zapalny.

Napięcia i ograniczenia ruchomości górnych żeber zmniejszają funkcję grasicy, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie wielu komórek układu odpornościowego u dzieci. Inne napięcia, szczególnie odcinka piersiowego kręgosłupa i żeber, potencjalnie zmniejszają drenaż żylny i limfatyczny, który jest istotny dla prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego.

Osteopatia jest bardzo skuteczna w profilaktyce infekcji jak też w leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych. Techniki powięziowe i drenażowe niwelują uporczywy kaszel i duszności, które są następstwem podrażnień układu oddechowego co często mylnie diagnozowane jest jako astma oskrzelowa.

Dużą wagę przywiązuję do profilaktyki, dlatego zalecam moim małym i dorosłym pacjentom profilaktyczne wizyty w gabinecie osteopatii w okresach przejściowych czyli jesienią i wczesną wiosną. Celem jest pobudzenie do efektywnej pracy układu immunologicznego poprzez bardzo przyjemny i delikatny Osteopatyczny drenaż limfatyczny.