fbpx

Fibromialgia

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Fibromialgia

Jest zaburzeniem charakteryzujący się bólem mięśni, sztywnością stawów i zmęczeniem. Stan ten jest przewlekły, a ból pojawia się, znika oraz przenosi się do ciała ze względu na zaburzenie pracy centralnego układu nerwowego. Niestety zaburzenia te często są błędnie diagnozowane.

Czynniki wywołujące fibromialgię są najczęściej kombinacją wielu powodów takich jak stres, choroba, urazy i ekspozycja na zatrucie środowiska.

Medycyna powszechna szuka wciąż lepszego zrozumienia fibromialgii i a podstawowym sposobem leczenia jest farmakologia.

Osteopatia rozpatruje tą jednostkę chorobową w sposób holistyczny a plan leczenia bierze pod uwagę zmniejszenie wpływu wszelkich czynników wpływających negatywnie na układ nerwowy i odpornościowy oraz mechanizmy naprawcze organizmu, a w tym samym czasie próbuje wzmocnić funkcję tych mechanizmów.

Lepszą funkcję ww. mechanizmów można uzyskać poprzez korygowanie wszelkich ograniczeń całego ciała łącznie z miednicą i kręgosłupem poprzez umiejętną manualną terapię co zwiększy dopływ krwi do tkanek zawierającej tlen i składniki odżywcze, usunie produkty przemiany materii, jak również zimniejszy skurcze mięśni, poprawi napięcie mięśniowe, złagodzi ból oraz zwiększy zakres ruchu w stawach.

Zwiększona mobilność klatki piersiowej i kręgosłupa piersiowego znacznie zmniejsza dolegliwości pacjentów cierpiących z powodu fibromialgii a w wielu przypadkach udaje się ją w ogóle wyeliminować.

Brak bólu zmniejsza inne objawy związane z fibromialgią takie jak zmęczenie, brak snu i depresja.

Bardzo ważna jest dokładna diagnoza ponieważ bóle mięśni mogą występować przez inne choroby. Konsultacja u Osteopaty i innych specjalistów medycznych może pomóc w zdiagnozowaniu fibromialgii.