fbpx

Niepłodność

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Osteopatyczne leczenie niepłodności

Bezpłodność – trwały brak możliwości zapłodnienia i zajścia w ciąże.
Niepłodność – stan, w którym nie ma zdrowotnych przeszkód a pary mimo starania się o zajście w ciąże nie osiągają zamierzonego celu jakim jest potomstwo.

Istnieje wiele powodów, przez które kobieta ma problemy z zajściem w ciążę a mężczyzna z zapłodnieniem.

Wszelkie badania medyczne często nie odnajdują przyczyny takiego stanu.
Podstawową zasadą Osteopatii jest reguła, że struktura i funkcja są ze sobą powiązane.
Czyli, że wszelkie zaburzenie funkcji w jakimkolwiek miejscu ciała mogą być spowodowane zmianami strukturalnymi oraz funkcjonalnymi w tej lub innej okolicy.

Tak więc leczenie wszystkich dolegliwości, jak też chorób narządów rozrodczych, które mogą być przyczyną niepłodności wymaga dokładnego zrozumienia anatomii i fizjologii zaangażowanych do tego obszarów ciała.

Leczenie Osteopatyczne kobiet i mężczyzn

Osteopatyczne leczenie niepłodności polega w głównej mierze na poprawie pracy narządy ruchu, pobudzeniu układu krążenia, stymulowaniu układu nerwowego oraz uwolnieniu od stresu emocjonalnego.

Główne przyczyny niepłodności to problemy z funkcją i strukturą miednicy, zaburzenia pracy odcinka lędźwiowego, brak równowagi hormonalnej, stres i inne powiązane dolegliwości.

Wadliwa mechanika ciała, zła postawa ciała oraz ograniczenia mobilności narządów wewnętrznych doprowadza do ograniczenia przepływu krwi i funkcji układu nerwowego co jest niezbędne do optymalnego funkcjonowania układu rozrodczego.
Osteopatia z powodzeniem pomaga parom starających się o potomstwo zmniejszając przede wszystkim napięcia w okolicach miednicy i kręgosłupa lędźwiowego. Techniki Osteopatyczne mają na celu zwiększenie ruchomości stawów kręgosłupa i poprawę jakości tkanek miękkich i poprawę krążenia.

Ciąża zagrożona i poronienia – leczenie o podejście osteopatyczne

Osteopatyczne techniki są też zbawienne w przypadku poronień oraz innych problemów z utrzymaniem ciąży .
Poronienia, które tak często się zdarzają mogą być spowodowane zaburzeniem cyrkulacji płynów w macicy na skutek zmniejszonej mobilności kręgosłupa i narządów wewnętrznych.

Jeśli krew i inne płyny w ciele mają utrudniony dopływ do macicy i tkanek sąsiadujących to nie ma dostawy odpowiedniej ilości hormonów i innych substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju i utrzymania płodu.

Leczenie Osteopatyczne polegać będzie między innymi na mobilizacjach kręgosłupa i miednicy, poprawie jakości tkanek miękkich w tym obszarze, zoptymalizowaniu ruchomości narządów wewnętrznych i pracy układu krążenia.