Metody Pracy

Techniki Wykorzystywane w Pracy z Pacjentem

 

Umów Wizytę

Chiropraktyka

Metody Pracy

Chiropraktyka wg. Ackermanna

 

Chiropraktyka jest rodzajem rehabilitacji, w której główny nacisk kładzie się na diagnozowanie, leczenie i profilaktykę mechanicznych zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, zwłaszcza kręgosłupa, przy założeniu, że te zaburzenia mają ogólny wpływ na stan zdrowia za pośrednictwem układu nerwowego.

Podstawowe techniki leczenia chiropraktyka polegają na terapii manualnej, w tym manipulacjach kręgosłupa i innych stawów oraz tkanek miękkich. Leczenie obejmuje również ćwiczenia i promowanie zdrowego stylu życia.

Możliwości jakie niesie ze sobą metoda dr Ackermanna są ogromne. Metoda diagnozy i terapii wg koncepcji Ackermanna, jest obecnie jedną z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego.

Wyróżnia się szybką i celową diagnostyką, a postępowanie terapeutyczne jest tu precyzyjne i dokładne .Poszczególne techniki zabiegowe w tej metodzie ograniczają się dokładnie do jednego segmentu, dlatego zostaje „odblokowany” tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował dolegliwości u pacjenta. Każdy zabieg zostaje poprzedzony szczegółową diagnozą wstępną. Terapeuta dokonuje oceny stanu pacjenta na podstawie wywiadu, palpacji ustawienia (przemieszczeń) i funkcji poszczególnych stawów. Należy także ocenić wyniki badań radiologicznych.

Zastosowane wówczas efektywne techniki pozwalają na skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.

Leczone są z pozytywnym skutkiem m.in. bóle kręgosłupa, głowy ( w tym m.in.. migreny, zawroty, mdłości, zaburzenia wzroku i słuchu), tułowia, kończyn, „dolegliwości pseudoorganiczne” – bóle nerkowe, żołądkowe, wątrobowe, związane z perystaltyką jelit (zaparcia, wzdęcia, rozwolnienia) i inne…