fbpx

Przepuklina kręgosłupa lędźwiowego – leczenie bez skalpela

Znaleźć i naprawić problem a całą resztę wykona nasze ciało ...

Leczenie kręgosłupa – dekompresja fleksyjno – trakcyjna

Owocem mojej wieloletniej praktyki w leczeniu dolegliwości kręgosłupa jest wyjątkowe urządzenie – stół terapeutyczny Chiromax Flex Elite. Podstawową ideą przyświecającą tej konstrukcji było leczenie kręgosłupa lędźwiowego. Gdy dopracowałem już wszystkie założone funkcje opracowałem sposób leczenia, który okazał się niezwykle skuteczny. Powstała wtedy Terapia Zgięciowo-Dekompresyjna oraz Trakcyjna kręgosłupa lędźwiowego.

Jak działa ten rodzaj leczenia?

Do zastosowania terapii używam specjalnego stołu terapeutycznego Chiromax Flex Elite, dzięki któremu możliwy jest wyizolowany ruch w segmentach kręgosłupa lędźwiowego, który jest kombinacją ruchu rozciągania i zgięcia co wpłynie na zmniejszenie ciśnienia na dysk międzykręgowy i wyrówna mechanikę tej okolicy. Czyli poprawiając funkcję wpływam na strukturę.

Leczenie

W przypadku przepukliny jądra miażdżystego lub wypukliny międzykręgowej ruch zgięciowo – dekompresyjny wywołuje efekt pompy ssącej, która zwiększa przepływ wszystkich płynów w tej okolicy, odprowadza toksyny, doprowadza nowe składniki odżywcze a przez to zwiększa przestrzeń międzykręgową oraz poprawia elastyczność wszystkich tkanek wokół kręgu.
Jądro miażdżyste jest zasysane do centrum dysku wraz ze zwiększonym przepływem krwi i tlenu do tego miejsca. Stwarzają się tym samym idealne warunki dla szybkiego leczenia tej okolicy kręgosłupa.

Terapia Zgięciowo – Dekompresyjna jest skuteczna w stanach ostrych ponieważ pacjent odczuwa natychmiast dużą ulgę a terapia przebiega bez bólu i pod pełną kontrolą.

Bardzo dobre efekty takim sposobem leczenia uzyskuje się również w stanach przewlekłych choroby dyskowej oraz innych zmianach zwyrodnieniowych.

Trakcja kręgosłupa lędźwiowego

Innym sposobem leczenia na stole Chiromax Flex Elite jest trakcja kręgosłupa lędźwiowego.
Taki rodzaj ruchu pozwala zmniejszyć napięcia w ściśniętych krążkach międzykręgowych i kręgach. Ten naturalny ruch rozciągania pomaga złagodzić bóle i inne dolegliwości spowodowane przepukliną jądra miażdżystego, „wypadnięciem dysku”, chorobą zwyrodnieniową dysku, zablokowaniem powierzchni stawowych, rwą kulszową i innych dolegliwości związanych ze zbyt dużym napięciem kręgosłupa lędźwiowego.

Leczenie na stole Chiromax Flex Elite zawsze połączone jest i innymi technikami balansującymi całe ciało pacjenta.

Wskazania do leczenia na stole Chiromax Flex Elite:

 • wypadnięcie dysku
 • przepuklina jądra miażdżystego
 • zapalenie „korzonków”
 • choroba zwyrodnieniowa dysku
 • zablokowanie powierzchni stawowych
 • zwężenie ( obniżenie ) przestrzeni międzykręgowej
 • zwężenie otworów międzykręgowych
 • rwa kulszowa
 • rwa udowa
 • dehydratacja krążka międzykręgowego
 • stany zapalne stawów kręgosłupa

Inne Zabiegi

Osteopatia w Sporcie

Każdy sportowiec amator czy zawodowiec narażony jest na urazy sportowe. Umiejętności Osteopatów wykorzystane są przez największe gwiazdy sportu, ponieważ nie ma innej tak efektywnej metody ...

Osteopatia Dzieci

W ciele noworodka mogą zachować się zaburzenia, które prowadzą do zmian fizycznych i fizjologicznych. Osteopatia jest nauką odkrywania tych negatywnych czynników i usuwania ich skutków ...

Osteopatia Kobiet Ciężarnych

W czasie ciąży zachodzą ogromne zmiany fizyczne, chemiczne i emocjonalne. Stawy, więzadła i powięzi są narażone na przeciążenia przez wzrost wagi, zmiany postawy itp ...