fbpx

Bóle i Zwyrodnienia Kolan

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Bóle i zwyrodnienia kolan

Z racji częstości występowania tego problemu często słyszę, że bóle i zwyrodnienia kolana to przypadłości naszych czasów.
Skąd takie dolegliwości i to w takiej liczbie?

Jeśli był jakiś uraz to sprawa jest dość prosta bo mamy przyczynę bezpośrednią, o ile nie jest to konsekwencja pochodząca z innego obszaru ciała, która sprowokowała ten uraz. Najczęściej jednak pacjenci z bolącymi kolanami i zwyrodnieniami nie zgłaszają wcześniejszych urazów kolan. Zgłaszając się do lekarza dostają leki, często blokadę i ewentualnie zestaw ćwiczeń wzmacniający mięśnie. Ale czy to jest dobra droga? Dlaczego zaczęło boleć skoro nic takiego się nie wydarzyło?

Słynny Osteopata John Werhnam zasłynął m.in. z tego, że skutecznie leczył kolana nie dotykając ich w ogóle. Okazuje się, że wszelkie bóle, a szczególnie zwyrodnienia to m.in. wynik zmian kierunku fizjologicznych sił działających na ciało i poszczególne stawy. Może to być łańcuch problemów idący z góry lub dołu. Dlatego zawsze należy badać miednicę, cały kręgosłup oraz stopę i kostkę.

Np. problem z kolanem może być wynikiem skręcenia kości krzyżowej. Kość biodrowa nie rusza się prawidłowo, a spojenie łonowe też może być wtedy zblokowane. W tym przypadku Osteopata powinien zacząć leczenie całej miednicy, co bezpośrednio wpłynie na kolano.