fbpx

Osteopatia dla dzieci

Znaleźć i naprawić problem a całą resztę wykona nasze ciało ...

Osteopatia jest bezpieczna dla noworodków i dzieci w każdym wieku

Powszechnie jest przekonanie, że małe dzieci są na tyle elastyczne, że mimo wielu różnych sił w czasie porodu zachowują równowagę mięśniowo-szkieletową. Nie jest to prawda.

Okazuje się, że w ciele noworodka mogą zachować się zaburzenia, które prowadzą do zmian fizycznych i fizjologicznych. Osteopatia jest nauką odkrywania tych negatywnych czynników i leczenia ich skutków.

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa, która doskonale sprawdza się u dzieci w każdym wieku jest bardzo subtelną i delikatną formą leczenia całego ciała ( nie tylko głowy). Osteopatia czaszkowa analizuje złożoną anatomię całej głowy w najdrobniejszych szczegółach i jej wpływ na zdrowie całego organizmu poprzez połączenie z kręgosłupem.

Czaszka składa się z 23 kości, które w dorosłym wieku są specyficznie połączone. Połączenia te zachowują minimalny stopień ruchomości przez całe życie.

Czaszka małego dziecka rożni się w znaczący sposób od czaszki dorosłego człowieka. Kości są bardziej strukturą błoniastą. Kości sklepienia ( na czubku głowy ) pozwalają na zmiany kształtu, a jednocześnie chronią delikatne struktury mózgu w czasie przechodzenia przez kanał rodny podczas porodu. Kości podstawy czaszki ( te na dole ) są silniejsze i ich zadaniem w czasie porodu jest przyjęcie dużej kompresji dla ochrony najsłabszych części mózgu.

Jak działa Osteopatia na dzieci?

Osteopatia pediatryczna opiera się na zasadzie, że wszystkie schorzenia (te małe ale też duże) są wynikiem braku równowagi w sieci systemów całego organizm. Po zdiagnozowaniu na podstawie historii choroby i badaniach pediatrycznych Osteopata stosuje bardzo delikatne techniki manualne w celu wywołania głębokich zmian w organizmie małego dziecka. Te niezwykle subtelne techniki osteopatyczne pozwolą aby układ mięśniowo-szkieletowy, układ pokarmowy, układ nerwowy, układ immunologiczny oraz układ krążenia zaczęły optymalnie pracować. Osteopatyczna opieka medyczna nie używa leków i jest nieinwazyjna.

Wpływ porodu na organizm niemowlęcia

Poród to jedno z najbardziej stresujących momentów w naszym życiu. Na dziecko działają ogromne siły kompresyjne gdy macica wypycha dziecko w kierunku kanału rodnego. Dziecko jest obracane, skręcane i dociskane w czasie przechodzenia w kierunku „ wyjścia”. Główka dziecka, a w szczególności opona twarda otaczająca mózg i rdzeń kręgowy ma zdolność do absorbowania naprężeń i wszystkich innych sił w czasie porodu.

Zmiana kształtu głowy

Wiele dzieci rodzi się ze zmienionym kształtem głowy. W ciągu pierwszych dni życia dziecka zwykle zaczyna się powrót do odpowiedniego kształtu główki na skutek płaczu, ziewania i ssania. Jednak dość często ten proces jest zatrzymany, zwłaszcza gdy dziecko przeszło poród trudny i męczący. Powodem może być nietypowe ułożenie , użycie kleszczy lub pompy próżniowej i inne. W konsekwencji dziecko może czuć dyskomfort w głowie wpływające na całe ciało przez całe życie. Dlatego niezmiernie ważne jest aby zidentyfikować i leczyć skutki porodu.

Najczęstsze problemy dzieci, w których pomaga leczenie Osteopatyczne

W kolejnych etapach rozwoju dziecka Osteopaci pomagają z takimi problemami jak:

Inne Zabiegi

Osteopatia Dorosłych

Osteopatia jest powszechnie stosowana w leczeniu problemów z plecami ale doskonałość tej metody sprawdza się przy praktycznie wszelkich dolegliwościach, które mogą dotknąć człowieka ...

Osteopatia w Sporcie

Każdy sportowiec amator czy zawodowiec narażony jest na urazy sportowe. Umiejętności Osteopatów wykorzystane są przez największe gwiazdy sportu, ponieważ nie ma innej tak efektywnej metody ...

Osteopatia Kobiet Ciężarnych

W czasie ciąży zachodzą ogromne zmiany fizyczne, chemiczne i emocjonalne. Stawy, więzadła i powięzi są narażone na przeciążenia przez wzrost wagi, zmiany postawy itp ...