fbpx

Płaczliwość

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Sposoby Osteopaty na częsty płacz i drażliwość u dzieci

Częsty płacz, niepokój , problemy z zaśnięciem to często skutek problemów okołoporodowych. Szczególnie gdy wystąpiła duża i przedłużająca się kompresja główki dziecka w kanale rodnym matki lub doszło do zawinięcia się pępowiny wokół szyi dziecka . Również zbyt szybki poród oraz cięcie cesarskie są często przyczyną zwiększonej drażliwości i niepokoju.

Malutkie dziecko może odczuwa przez długi czas po porodzie bóle głowy nasilające się szczególnie w czasie leżenia w łóżeczku. Gdyż naciska główką na materac dodatkowo wzmaga napięcia co jeszcze bardziej powoduje rozdrażnienie.

W zależności od przebiegu ciąży , samego porodu i postępowania rodziców w pierwszych chwilach oraz odnalezień palpacyjnych Osteopata dobiera odpowiedni techniki leczenia.

Doskonałą terapią w takich przypadkach jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Celem terapii również nazywaną kranio-sakralną jest zbalansowanie układu nerwowego noworodka oraz korekcja przebytych urazów w czasie porodu. Poprawa ruchomości kości czaszki, które są w tym momencie niezwykle mobilne i elastyczne, zrównoważenie membran w ciele, praca na kości krzyżowej i innych bardzo ważnych witalnych punktach ciała wpływa na gospodarkę hormonalną i stymuluje prawidłowy rozwój małego dziecka zapewniając mu relaks i spokój.

Ciało dziecka w bardzo szybki sposób adaptuje się do nowych warunków a efekty są niezwykle trwałe i odczuwalne przez dziecko.