fbpx

Urazy Kolana

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

ACL, Urazy kolana

W okresie zimowym wspaniałą formą wypoczynku są narty i snowboard. Klimat, piękne widoki, kontakt z naturą, prędkość – to niewątpliwie powody dla większości z nas aby zakładać deski i szusować na stoku. Ale …

Niestety zapominamy najczęściej o podstawowym przygotowaniu całego ciała do zupełnie innej pracy mięśni i stawów w tym czasie. Szczególnie kolana i kręgosłup wystawione są na nie lada próbę. Zmieniające się co chwila podłoże, duże przeciążenia i przypadkowe kolizje mogą być dla naszego organizmu bardzo niebezpieczne a skutkiem tego są groźne urazy.

Najczęstszą kontuzją narciarską jest zerwanie więzadła krzyżowego przedniego kolana, co przeważnie kończy się zabiegiem operacyjnym i prawie roczną intensywną rehabilitacją. Do tego dochodzą urazy rąk i kręgosłupa.

Aby zminimalizować ryzyko takich urazów należy pamiętać o profilaktycznym przygotowaniu fizycznym. Kilka prostych ćwiczeń wykonywanych regularnie zdecydowanie poprawi ogólny stan zdrowia i pozwoli na czerpanie radości z niepowtarzalnej atmosfery zimy.

Media 
TV Toya przy współpracy z Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom i moim wyemitował w grudniu 2013 program telewizyjny poświęcony urazom i kontuzjom stawów.