fbpx

Nadpobudliwość

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

ADD / ADHD, Nadpobudliwość

ADHD to w ostatnich latach dość częsty problem wielu dzieci. Charakteryzuje się osłabieniem koncentracji i uwagi, impulsywnym zachowaniem oraz nadpobudliwością.

Jest wiele teorii dotyczących przyczyn występowanie ADHD/ADD. Jedną z nich są niekorzystne reakcje na chemikalia i dodatki w przetworzonej żywności, uczulenie na gluten i kazeinę oraz wrażliwość na zatrucie środowiska i wpływ metali ciężkich na rozwój układu nerwowego. Kolejna przyczyna to traumatyczne skutki samego procesu porodu i zmiany w kompleksie szczytowo – potylicznym i kościach czaszki co zmienia fizjologię i pracę układu nerwowego. Problemy poporodowe mogą wpływać na integralność strukturalną całej głowy i kręgosłupa a co za tym idzie zaburzenie pracy układu nerwowego i jego fizjologicznego rozwoju.

Najczęściej pierwsze przesłanki, że dziecko ma ADHD występują w wieku wczesnoszkolnym gdy rodzice zauważają trudności w uczeniu się oraz impulsywne zachowanie w domu i szkole.

Leczenie Osteopatyczne ADHD

Najlepsze efekty leczenia można osiągnąć zaczynając terapię osteopatyczną jak najwcześniej. Praca Osteopaty głównie polega na rozwiązaniu problemów strukturalnych i w dalszej kolejności fizjologicznych w organizmie dziecka. Terapeuta dokładnie bada dziecko poszukując największych napięć w całym organizmie, które mogą przyczyniać się do nieodpowiedniego działania układu nerwowego. Osteopatyczne leczenie polega na precyzyjnym i delikatnym balansowaniu napięć błon międzykostnych, rozluźnianiu kompleksy szczytowo-potylicznego i terapii czaszkowo-krzyżowej. Terapia powinna być łączona z pracą z psychologiem i ścisłymi zaleceniami dietetycznymi.