fbpx

Osteopatia

Informacje dotyczące Osteopatii
Umów Wizytę

Co różni Osteopatię od Fizjoterapii?

Osteopatia

Co różni Osteopatię od popularnej u nas Fizjoterapii?

To kolejne często zadawane pytanie. Osteopatia to coś więcej niż tylko terapia manualna i popularna rehabilitacja. To filozofia i sztuka, która przejawia się w postaci dłoni terapeuty leczących pacjenta. Odpowiednio wytrenowany zmysł dotyku jest podstawowym elementem w diagnozie i procesie leczenia.

Lekarze i fizjoterapeuci wpływają na ciało poprzez siły lub środki zewnętrzne natomiast Osteopaci wykorzystują i mobilizują czynniki wewnętrzne człowieka dla uzyskania zdrowia.
Jednym z zadań Osteopatii jest uruchamianie procesów zdrowotnych w organizmie bez względu na chorobę. Jest to przeciwieństwo medycyny powszechnej, która patrząc na chorobę wycina ją operacyjnie lub stosuje często zbyt szybko medykamenty skupiając się na objawach, a nie przyczynach.

Zakres działania Osteopatii jest ogromny: bóle kręgosłupa, wady postawy, bóle i zawroty głowy, osłabienie odporności, zastoje limfatyczne, zaburzenia czynnościowe trzewi i wiele innych.
Bardzo ważnym i niezmiernie popularnym działem jest Osteopatia pediatryczna i położnicza. Np. w USA i Kanadzie Osteopaci mogą odbierać porody i pracują już z kilkudniowymi niemowlakami sterując manualnie ich rozwojem.

W warunkach polskich jest to wyjątkowa i unikalna propozycja dla schorowanych i cierpiących pacjentów, którzy skazani są na słabo zorganizowany system leczniczy i przyjmowanie leków działających tylko objawowo. Osteopatia daje zdrowie i bezpieczeństwo ale nie powinniśmy też myśleć, że wyleczy się nią wszystko. Dobrze mieć jednak świadomość, że gdyby nie było medycyny powszechnej to Osteopatia byłaby najlepszą formą leczenia.