fbpx

Bóle Kręgosłupa w Ciąży

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Bóle kręgosłupa w ciąży – leczenie Osteopatyczne

Zmiany hormonalne, adaptacja postawy i dodatkowy ciężar w brzuchu matki może prowadzić do ogólnego dyskomfortu, bólu w stawach krzyżowo-biodrowych, pachwinach, kości krzyżowej i guzicznej (inaczej ogonowej), miednicy i udach.

Jednak bóle krzyża, rwa kulszowa i ogólnie bóle kręgosłupa nie muszą być tak traumatycznym doświadczeniem kobiety w tak pięknym okresie życia jakim jest ciąża.

Badanie i diagnoza Osteopaty wybierze miejsce w ciele, które może w największy sposób wpływać na występowanie objawów bólowych. Leczenie osteopatyczne jest wtedy bardzo precyzyjne, delikatne i skuteczne.

Interwencja i leczenie Osteopatyczne może złagodzić wiele dolegliwości poprzez techniki relaksacyjne, rozciąganie stawów , delikatne manipulacje, balansowanie więzadłowe (BLT) i techniki kranio-sakralne.

Wszelkie działania Osteopatyczne w czasie ciąży mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania ciężarnej, łagodniejszego porodu i prawidłowego rozwoju dziecka.

Leczenie Osteopatią kontynuuje się u matki po porodzie aby ciało wróciło do odpowiedniej kondycji oraz u noworodka aby zniwelować traumatyczne skutki porodu.