fbpx

Zapalenie Ucha

Leczenie Osteopatyczne
umów wizytę

Chroniczne zapalenie ucha – leczenie osteopatyczne

Osteopatia uważa, że przyczynami powtarzających się infekcji ucha może być kompresja struktur czaszkowych, która pozostała w czasie porodu gdzie zachodzi dysbalans w funkcji więzozrostu klinowo-podstawnego i kości skroniowych. Innymi przyczynami może być nadwrażliwość na dym papierosowy i niektóre pokarmy co zmienia elastyczność malutkich włosków w uchu zmniejszając podstawowy drenaż śluzu w uchu. Powstaje zator i stan zapalny. Bierze się jeszcze kilka innych przyczyn zapalenia ucha ale o tym wkrótce …

Rurka łącząca wnętrze ucha z tylną częścią gardła jest kanałem słuchowym. Ruchy kości czaszki pomagają w drenażu płynu śluzowego w uchu poprzez trąbkę Eustachiusza. Gdy ta trąbka jest mniej drożna to zwiększa się ciśnienie w uchu co spowoduje reakcję zapalną i ból.

Osteopatyczne leczenie będzie miało za cel poprawę drenażu płynu śluzowego zmniejszając kompresję balansując napięcia i subtelny ruch kości czaszki. Ważne jest również pobudzenie układu limfatycznego, poprawa ruchomości klatki piersiowej i przepony oraz zbalansowanie autonomicznego układu nerwowego.