Metody i przykłady innych terapii

Techniki tkanek miękkich

Powszechnie stosowana technika na mięśniach i ścięgnach. Polega na rytmicznym rozciąganiu z odpowiednim napięciem aby przeprowadzić płyny tkankowe, rozluźnić tkanki oraz pobudzić do regeneracji w chronicznie zmienionych strukturach ciała.

Dekompresja kręgosłupa

Dekompresja kręgosłupa za pomocą specjalnego stołu fleksyjno-ekstensyjno-dystrakcyjnego Chiromax.

Czytaj więcej: Dekompresja kręgosłupa

Kinesiotaping

.

Mobilizacje ruchem wg. koncepcji Mulligana

Atutem koncepcji Mulligana jest bezbolesność wykonywania terapii, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo zarówno pacjenta jak i terapeuty, oraz stosowanie pozycji obciążenia ciężarem ciała bez uzyskiwania chwilowego odciążenia, co zwykle łagodzi objawy i występuje w innych metodach manualnych. Pacjent nie jest biernie poddawany terapii, lecz aktywnie w niej uczestniczy

Trening i terapia funkcjonalna

.

Proprioceptywne torowanie ruchu

Propriocepcja wraz z towarzyszącymi mechanizmami nerwowo-mięśniowego sprzężenia zwrotnego stanowią istotny element funkcjonalnej stabilizacji stawów.

Uraz struktur torebkowo-więzadłowych, zwłaszcza gdy w stawie doszło do zmian zwyrodnieniowych , powoduje zaburzenie dopływu bodźców z danego narządu, tym samym przyczyniając się do zmian w kinestezji czyli zanikanie zdolności rozpoznania pozycji stawu. Dlatego odtworzenie czucia głębokiego i kontroli nerwowo-mięśniowej, powinno być jednym z istotnych elementów programów rehabilitacyjnych.

Fizykoterapia

.

OTM - cross

OTM-cross to autorski program terapeutyczny polegający na połączeniu wieloletnich doświadczeń treningowych, terapeutycznych i wiedzy osteopatycznej.

Czytaj więcej: OTM - cross

Techniki wykorzystywane przy pracy z pacjentem

Dr Andrew Taylor Still

still4(1828-1917)

Twórca Osteopatii - filozofii opieki medycznej opartej na oryginalnych odkryciach i doświadczeniach klinicznych

więcej...

Czy wiesz że

Osteopatia pomaga w leczeniu kobiet w ciąży, aby złagodzić objawy wywołane przez zmianę postawy i zwiększenie wagi ciała oraz przygotowuje do porodu.

© 2014 Gabinet Osteopatii - Piotr Cywiński