Blog

Z pamiętnika Osteopaty
Subskrybuj rss

O tym, jak dziecko uratowało życie swojej matce

Blog

Zapewne mogliście słyszeć o opiece kangurów, u których kontakt skóry matki ze skórą jej dziecka może pomagać stymulować serce dziecka i redukować infekcje. Ale co by się stało, gdyby role się odwróciły?

Świeżo upieczona mama, Holli Cheung z Birmingham trafiła do szpitala z rzadkim wirusem nazywanym zapaleniem mięśnia sercowego. Doznała ataku serca, w wyniku czego była reanimowana przez 45 minut, zanim została umieszczona w maszynie pomagającej jej oddychać. Po zaledwie 10 dniach jej mąż zapytał czy mógłby położyć ich 3 miesięcznego syna Jordana na jej klatce piersiowej, aby trochę podnieść ją na duchu. Ku jego zdziwieniu Holli niespodziewanie zaczęła znowu samodzielnie oddychać.

Podczas rozmowy o tym co się stało, Holi powiedziała:
Nie wiem czy był to cud, ale niektóre z pielęgniarek twierdziły, że nie ma innego wytłumaczenia.
Inni ludzie mówią, że była to siła matczynej miłości. Ale ja wiem, że to Jordan stał się moim jedynym powodem, dla którego mogłam wyzdrowieć. Wiedziałam, że to dopiero pierwszy krok, nieważne jak był mały, najważniejsze że prowadził do poprawy stanu mojego zdrowia.

Zanim lekarze pozwolili Jordanowi spać na klatce piersiowej jego mamy, przedyskutowali z rodziną różne warianty leczenia. Sytuacja była tak poważna, że Holli została umieszczona na liście do przeszczepu serca.

Holli kontynuuje: myślę, że z jakiegoś powodu obudził moje serce. Nie mam pojęcia co stało się tamtej nocy, kiedy Jordan spał na mnie. Wszystko co wiem, to że gdy następnego dnia lekarze i konsultanci przyszli na obchód na oddziale, byli zdumieni, że moje serce samodzielnie bije.

2 komentarze

Wyślij komentarz