Piotr Cywiński

Dyplomowany Osteopata

Manualna Terapia Narządu Ruchu

Absolwent renomowanej Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii

Specjalista Chiropraktyki wg. Ackermanna, Fizjoterapii oraz Medycyny Manualnej

Profesjonalizm

Moja terapia jest efektem wieloletniej pracy z pacjentami w klinikach rehabilitacyjnych, klubach i na arenach sportowych …

Komunikatywność

Jednym z elementów holistycznego sposobu pracy jest odpowiednia relacja między pacjentem a Osteopatą. Przykładam dużą wagę do rozmowy i przyjaznej atmosfery podczas całej wizyty w moim gabinecie.

Skuteczność

Najskuteczniejsze i wyselekcjonowane techniki Osteopatii, Chiropraktyki i Medycyny Manualnej dają natychmiastową ulgę i długotrwałe rezultaty …

Kreatywność

Wiedza i umiejętności są filarami, ale to pomysłowość i łączenie różnych technik pozwala rozwiązywać nietypowe problemy … 

najczęściej wykonywane zabiegi

Osteopatia Dorosłych

Osteopatia jest powszechnie stosowana w leczeniu problemów z plecami ale doskonałość tej metody sprawdza się przy praktycznie wszelkich dolegliwościach, które mogą dotknąć człowieka ...

Osteopatia Dzieci

W ciele noworodka mogą zachować się zaburzenia, które prowadzą do zmian fizycznych i fizjologicznych. Osteopatia jest nauką odkrywania tych negatywnych czynników i usuwania ich skutków ...

Osteopatia w Sporcie

Każdy sportowiec amator czy zawodowiec narażony jest na urazy sportowe. Umiejętności Osteopatów wykorzystane są przez największe gwiazdy sportu, ponieważ nie ma innej tak efektywnej metody ...

Osteopatia Kobiet Ciężarnych

W czasie ciąży zachodzą ogromne zmiany fizyczne, chemiczne i emocjonalne. Stawy, więzadła i powięzi są narażone na przeciążenia przez wzrost wagi, zmiany postawy itp ...

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa

Zabiegi czaszkowo-krzyżowe mogą być stosowane do leczenia praktyczne wszystkich obszarów ciała ponieważ wszystkie tkanki naszego organizmu są pod wpływem rytmu czaszkowo-krzyżowego ...

Przepuklina kręgosłupa lędźwiowego

Owocem wieloletniej praktyki w leczeniu dolegliwości kręgosłupa jest wyjątkowe urządzenie: Stół Terapeutyczny Chiromax Flex Elite

Czym jest Osteopatia?
Jak to działa?

To częste pytania pacjentów zaskoczonych niesamowitymi efektami i zupełnie innymi sposobami badania i leczenia.
Dla większości polskich pacjentów to zupełna nowość natomiast cały świat zachodni korzysta z dobrodziejstw tej sztuki od dawna. Czy wiesz, że Osteopatia jest oficjalnie uznanym systemem podstawowej opieki zdrowotnej w krajach Europy Zachodniej, USA, Kanadzie i Australii?

Czym jest Osteopatia?

To system diagnozy i leczenia manualnego, które współpracują z naturalnymi mechanizmami w obrębie ludzkiego ciała.

Jak działa Osteopatia?

W wielkim uproszczeniu: przez odpowiednią pracę z ciałem pacjenta Osteopata uruchamia procesy samoleczenia organizmu. Ogromny atut Osteopatii to różnorodność bezpiecznych technik terapeutycznych wciąż rozwijanych od ponad stu lat.
Można je podzielić na techniki strukturalne i funkcjonalne

 • Techniki strukturalne polegają na bezpośredniej pracy na tkankach lub narządach wewnętrznych, aby poprawić ruchomość, zmniejszyć napięcia lub uruchomić drenaż żylny i limfatyczny. Najczęściej stosuje się tu specjalne mobilizacje oraz manipulacje dające doskonałe efekty w zaburzeniach stawów kręgosłupa i kończyn wpływających na elastyczność mięśni i narządów wewnętrznych.
 • Techniki funkcjonalne polegają na bardzo delikatnej pracy z tkankami pacjenta. Najczęściej poprzez utrzymywanie ich w pozycji gdzie wszystko jest komfortowe, czyli nic nie jest napięte usuwa się informacje w układzie nerwowym, które kazały im się kurczyć. Techniki funkcjonalne znajdują zastosowanie w terapii przykurczonych mięśni i powięzi, zaburzeń czynnościowych narządów trzewnych, zespołów uciskowych naczyń i nerwów.
Skąd Osteopata wie co robić z Pacjentem?

To, co czyni medycynę osteopatyczną tak skuteczną i bezpieczną to między innymi bardzo wnikliwe badania pacjenta, które są podstawowym działaniem przed podjęciem leczenia. Badanie obejmuje wywiad, oględziny, palpację i testy ruchomości całego ciała. Celem jest znalezienie pierwotnych przyczyn problemu i ustalenie mechanizmów, które pomogą organizmowi uruchomić procesy samoleczenia.

Dla kogo jest Osteopatia?

Osteopatią mogą się cieszyć pacjenci w każdym wieku. Niemowlęta, dzieci, sportowcy, kobiety w ciąży , osoby starsze, a właściwie wszyscy, którym zależy na dobrej jakości życia, unikaniu chorób lub szybkim powrocie do zdrowia.
Przypadki, w których Osteopatia może pomóc:

 • wszelkie bóle kręgosłupa
 • bóle głowy i migreny
 • naciągnięcia i skręcenia
 • bóle mięśni i stawów
 • rwa kulszowa
 • urazy sportowe i komunikacyjne
 • zastoje limfatyczne
 • dolegliwości i choroby trzewne
 • astma
 • zapalenie zatok
 • częste przeziębienia, bóle gardła i obniżenie odporności
 • depresje
 • ADHD
 • fibromialgia
 • specyficzne dolegliwości u dzieci – kolki, wymioty, trudności z karmieniem, zaburzony odruch ssania, opóźniony rozwój, powtarzające się zapalenie ucha
 • ciąża – bóle pleców, bóle pachwiny, obrzęk nóg, przygotowanie do porodu, powrót do aktywności fizycznej po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu.
Jakie są przeciwwskazania dla stosowania Osteopatii?

Mogą być przeciwwskazania do stosowania niektórych technik w określonych przypadkach ale cała sztuka polega na tym żeby dobrać odpowiednie, indywidualne dla każdego przypadku sposoby pracy.

O mnie

Piotr Cywiński – Dyplomowany Osteopata. Specjalista Chiropraktyki, fizjoterapii oraz Medycyny Manualnej. Absolwent renomowanej Międzynarodowej Szkoły Osteopatii ESO w Anglii.

Były sportowiec – Reprezentant Polski w Lekkiej Atletyce – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Złoty Medalista Mistrzostw Europy Juniorów w biegu sztafetowym 4X100 m. Członek Kadry Olimpijskiej w Bobslejach ( rozpychający).

Już jako terapeuta opiekował się zawodnikami Kadry Olimpijskiej Zapaśników w stylu wolnym. Połączenie wiedzy osteopatycznej i bogatych doświadczeń zawodniczych pozwala na wyjątkowo skuteczną pracę ze sportowcami.

Dążenie do perfekcji i wciąż nowe pomysły na skuteczniejszą pracę zaowocowały skonstruowaniem specjalnego stołu terapeutycznego, który został zaprezentowany na XVII Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA 2009 w Łodzi.

Zobacz Jak Działam

Testymoniale

„Mauris aliquam lobortis eros tincidunt sodales. Vestibulum non quam vitae sapien eleifend varius. Phasellus id metus mauris.”

„Mauris aliquam lobortis eros tincidunt sodales. Vestibulum non quam vitae sapien eleifend varius. Phasellus id metus mauris.”

„Mauris aliquam lobortis eros tincidunt sodales. Vestibulum non quam vitae sapien eleifend varius. Phasellus id metus mauris.”

Najnowsze Artykuły

Masz pytania? Napisz do mnie!