Osteopatia - niezgłębione pokłady zdrowia

Andrew Taylor Still (1828-1917) – lekarz, buntownik, wizjoner

still-022 mA.T. Still przyszedł na świat w 1828 roku w rodzinie pastora kościoła metodystycznego, jednocześnie rolnika i lekarza. Ojciec zaszczepił mu ciekawość świata, nauczył obserwować przyrodę i mechanizmy adaptacyjne zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, ale nade wszystko umiłowanie prawdy i wolności.

W życiu Stilla wydarzyło się coś, co na zawsze go zmieniło i co stało się punktem zwrotnym w jego życiu osobistym i zawodowym. W epidemii zapalenia opon mózgowych zginęło jego troje dzieci i żona.
Wspomina z goryczą, jak zaangażował wówczas najlepszych znanych mu lekarzy, aby ratować życie bliskich, lecz zarówno on jak i inni sławni wówczas lekarze byli bezsilni mawiając "śmierć jest normą, wyzdrowienie zaś wyjątkiem"

Czytaj więcej: Andrew Taylor Still (1828-1917) – lekarz, buntownik, wizjoner

Czym jest Osteopatia? Jak to działa? Czy to jakieś cuda?

To częste pytania pacjentów zaskoczonych niesamowitymi efektami i zupełnie innymi sposobami badania i leczenia. Dla większości polskich pacjentów to zupełna nowość natomiast cały świat zachodni korzysta z dobrodziejstw tej sztuki od dawna. Można by rzec, że od wieków, gdyż amerykański lekarz A.T. Still, czyli twórca tej dziedziny opracował rewolucyjne metody leczenia pod koniec XIX wieku. Impulsem do działania była jego osobista tragedia. Przyglądał się bezradności lekarzy, gdy umierało jego trzech synów z powodu zarazy. Wierzył, że muszą być jakieś sposoby, aby pokonać chorobę. Przez wieloletnie studiowanie anatomii, fizjologii i innych nauk medycznych odnalazł, że organizm ludzki posiada samoleczniczy mechanizm. Doszedł też do wniosku, że nasz organizm może sam produkować wszystkie środki lecznicze potrzebne do wyzdrowienia.

Czytaj więcej: Czym jest Osteopatia? Jak to działa? Czy to jakieś cuda?

Co różni Osteopatię od popularnej u nas Fizjoterapii?

To kolejne często zadawane pytanie. Osteopatia to coś więcej niż tylko terapia manualna i popularna rehabilitacja. To filozofia i sztuka, która przejawia się w postaci dłoni terapeuty leczących pacjenta. Odpowiednio wytrenowany zmysł dotyku jest podstawowym elementem w diagnozie i procesie leczenia.

Czytaj więcej: Co różni Osteopatię od popularnej u nas Fizjoterapii?

Co to jest Medycyna Osteopatyczna?

Wiele osób cierpi z powodu bólu pleców lub innych chorób, których nie można odnaleźć i zdiagnozować w badaniach laboratoryjnych lub wielu badaniach obrazowych (USG, TK, MRI). Medycyna Osteopatyczna lub inaczej Osteopatia to wyjątkowy rodzaj rehabilitacji, w której terapeuta używa rąk do diagnozowania, leczenia i zapobiegania chorobom lub urazom. Dzięki specjalnym treningom palpacyjnym i dużej wiedzy medycznej Osteopata odnajduje w ciele obszary zablokowań i ograniczeń. Delikatnymi i bardzo precyzyjnymi technikami manualnymi niweluje to ograniczenia co usuwa ból, a ciało jest wtedy w stanie wyleczyć się samo.

Czytaj więcej: Co to jest Medycyna Osteopatyczna?

Cele Osteopatii

Aby organizm mógł być zdrowy niezmiernie ważne jest prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i przepływ wszystkich płynów w ciele (krew, limfa, soki trawienne, płyn mózgowo-rdzeniowy itd.) . Jest to tak ważne ponieważ dzięki płynom w ciele zachodzi transport hormonów, enzymów, tlenu i innych potrzebnych substancji odżywczych potrzebnych do regulacji pracy organizmu i utrzymania zdrowia. Każda blokada przepływu płynów lub nerwów prowadzi do bólu lub choroby.

Czytaj więcej: Cele Osteopatii

Narzędzia Osteopatyczne – sposoby leczenia

...

Wskazania do leczenia osteopatycznego

...

Dr Andrew Taylor Still

still4(1828-1917)

Twórca Osteopatii - filozofii opieki medycznej opartej na oryginalnych odkryciach i doświadczeniach klinicznych

więcej...

Czy wiesz że

Somatyczna dysfunkcja – zmieniona funkcja powiązanych komponentów somatycznych w obrębie ciała (szkieletowy, stawowy, powięziowy, krwionośny, limfatyczny i neurologiczny).

© 2014 Gabinet Osteopatii - Piotr Cywiński