Jak szybko poczuję poprawę i ile potrzebuję zabiegów?

To zależy od wielu czynników. Od ogólnego stanu zdrowia, wieku, wagi problemu, czasu trwania dolegliwości i współpracy pacjenta z osteopatą.
Leczenie Osteopatyczne można podzielić na krótkoterminowe i długoterminowe. To pierwsze ma na celu uwolnienie pacjenta od bólu i powrót do swobodnego funkcjonowania, a dalsza część leczenia chroni przed nawrotem bólu i choroby.

Według moich statystyk większość pacjentów czuje dużą poprawę od razu lub w pierwszej dobie po zabiegu. Zależy to w dużej mierze od czasu trwania dolegliwości.

Świeże urazy udaje się najczęściej „naprawić" bardzo szybko w czasie 2-3 zabiegów , natomiast stare lub złożone nawarstwiające się uszkodzenia potrzebują trochę więcej czasu i spotkań.

W tym drugim przypadku organizm często dopasował się z biegiem czasu do innych warunków dla ciała a moim zadaniem jest dotarcie do sedna problemu odwracając po kolei powstałe wzorce.

Po uzyskaniu satysfakcjonującej pacjenta i mnie poprawy ustalamy plan długoterminowy i proponuję wizyty kontrolne w odstępie 2-3 miesięcznym aby zapobiec nawrotom dolegliwości.

Dr Andrew Taylor Still

still4(1828-1917)

Twórca Osteopatii - filozofii opieki medycznej opartej na oryginalnych odkryciach i doświadczeniach klinicznych

więcej...

Czy wiesz że

Artykulacje - rodzaj specyficznego oddziaływania na stawy poprawiający ich funkcje oraz miejscowy drenaż płynów…

© 2014 Gabinet Osteopatii - Piotr Cywiński